BLOG

oyun_ablasi_kaliteik_685x340.jpg

Oyun Ablası

Çocuğunuzun zihinsel, fiziksel, duygusal, sosyal gelişimini en doğru şekilde etkileyebilmenizin yolu doğru ve eğitici oyunlar seçerek aynı zamanda da kaliteli vakit geçirmesini sağlamaktan geçer. 

cocuk_tirnak_yeme_aliskanliği_kaliteik_685x340.jpg

Çocuklarda Tırnak Yeme Alışkanlıkları

Tırnak yeme alışkanlığı, hem çocukluk hem de yetişkinlik hayatında görülen bir davranış bozukluğudur. Çoğu davranış bozukluğu gibi altında yatan nedenleri fark etmek, bulmak ve anlamak oldukça büyük önem taşır. 

ruh_sagligi_gunu_kaliteik_685x340.jpg

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü, toplumdaki bireylerin ruh sağlığı hakkında bilgilenmesi, rahatsızlıklar hakkında bilinçlenmesini amaçlayarak Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu tarafından oluşturulmuştur. 

emzirme-haftasi_kaliteik_685x340.jpg

1-7 Ekim 2017 Dünya Emzirme Haftası

Emzirme haftası her yıl tüm dünyada 1-7 Ekim arasında kutlanmaktadır. Emzirme haftasının amacı, dünyaya gelen her bebeğin anne sütü ile beslenme hakkının olduğunu ve hiçbir bebeğin bu haktan yoksun bırakılmaması gerektiğine dikkat çekmektir. 

yaslilik_kaliteik_685x340.jpg

Yaşlılık ve Fizik Tedavi

Yaşlılık döneminde gerek yaşın getirdiği ağırlaşmalar sonucu gerekse fiziksel sebeplere bağlı olarak vücudun çeşitli bölgelerinde ağrılar ortaya çıkar. Bu ağrılar yaşlı bireylerin yaşam kalitelerini oldukça etkilemektedir.

yaslilarda_uyku_bozuklugu_kaliteik_685x340.jpg

Yaşlılarda Uyku Bozukluğu

Uyku, insanın yaşamında oldukça fazla yer kaplar ve hem vücut hem de ruh sağlığını dengeler. Uykunun temel amacı kişinin yorgunluğunun atılması, gün içinde harcadığı enerjiyi geri kazanması, vücut ve zihin dinginliğini kazanmasıdır.