BLOG

reflü_hastaligi_kaliteik_685x340.jpg

Reflü Hastalığı

Reflü, halk arasında bilinen ve sık sık rastlanılan bir sindirim sistemi rahatsızlığıdır. Yemekten sonra ortaya çıkan şişkinlik, midenin yanması, ekşime, yemeklerin ağza geri gelmesi gibi durumlarla kendini gösterir.

kolay_dogum_tavsiyeleri_kaliteik_685x340.jpg

Kolay Doğum Tavsiyeleri

Hamile kaldığını öğrenen anne adayları, hem heyecanlı hem de pek çok soru işareti ile dolu bir döneme de giriş yapmış bulunmaktadırlar. Ortalama 40 haftalık sürecek hamilelik yolculuğu başladığında genelde ilk ve öncelikli olarak düşünülen doğum sürecidir. 

sepsis_hastalığı_kaliteik_685x340.jpg

Sepsis Hastalığı Nedir?

Sepsis kan zehirlenmesi olarakta bilinen, bir mikrobun kanda çoğalması ardından da vücuttaki doku ve organlara zarar vermesi ile vücutta oldukça büyük oranda hasara neden olan bir hastalıktır. 

çocukları_istismardan_korumak_kalite_685x340.jpg

Çocukları İstismardan Korumak

Günümüzde çocuğa karşı ihmal ya da istismar durumları giderek üzücü bir şekilde artış göstermektedir. Hem kız çocukları hem de erkek çocukları için giderek artan bu üzücü durum aslında gerekli bilinçlendirmeler ve eğitimlerle en azından çocuk için yıkıcı boyutlara ulaşmadan önlenebilecek bir durumdur. 

koah_hastalığı_kaliteik_685x340.jpg

KOAH Hastalığı

Kronik obstrüktif akciğer hastalığı yani halk arasında kısaltması ile bildiğimiz KOAH hastalığı, öksürük, balgam, hırıltılı nefes alma, nefes alma güçlüğü şeklinde seyreden ve giderek ağırlaşan bir tablo izleyen akciğer rahatsızlığıdır. 

verem_savas_kaliteik_685x340.jpg

Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası

Halk arasında ince hastalık olarakta bilinen Verem hastalığı, birden çok organda görülen ancak özellikle akciğerleri etkileyen bir enfeksiyon hastalığıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda tedavisi ve korunma yolları bulunmuş olan Verem hastalığı günümüzde hala her yıl pek çok insanın ölümüne neden olmaktadır.